Savingnil.com Hakkında

Savingnil.com nedir?

Savingnil.com internet sitesi; Spinal Müsküler Atrofi hastalığı Tip 2 tanısı alan 19 aylık Nil Güleç’in Amerika’da FDA tarafından sadece 2 yaş altı bebekler için onaylı Zolgensma isimli gen terapiyi alabilmesi için gerekli finansmanın sağlanmasına aracılık eden bir internet sitesidir. Bu site üzerinden yapılacak tüm satışlardan elde edilecek gelir Nil’in tedavisi için kullanılacaktır.

Savingnil ismini Nil için Amerika’da “Gofundme” isimli kitle yardım toplama sitesi üzerinden başlatılan bağış kampanyasından almıştır. Web sitesinin yanısıra Nil’in tedavisi için destek olmak isteyenler ana sayfada yer alan “Gofundme Bağış Kampanyamız” linkinden de bağış yapabilmektedir.

Savingnil.com sitesi, değerli ressam, fotoğrafçı, tasarımcıların yanı sıra ana mesleklerinin dışında sanat ile iç içe olan kişilerin eserlerinden oluşmaktadır. Bu sitede yer alan tüm eserler Nil adına bağışlanmıştır.

Sitede farklı kategorilerde yer alan eserler satışa sunulmaktadır:

Nil Güleç Özel Eserler kısmında yer alan eserler, basılı iletilecek olanlar ve orijinal olanlar şeklinde 2 tipte satışa sunulmaktadır;

-Baskıya uygun dijital versiyonlar, “Lamarts Fineart Printing” desteğiyle genellikle 40*60 cm standart boyutunda, arşivsel pigment baskı tekniği kullanılarak basılarak belirtilen adrese kargo ile gönderilmektedir.

Siparişiniz www.savingnil.com için özel olarak tasarlanan aşağıdaki paketler içerisinde sizlere ulaşacaktır. 

-Her bir eserin boyutunu eserin gösterildiği sayfada eser ile ilgili bilgilerin olduğu bölümde görebilirsiniz. Yalnızca Nil’in tedavisi için hayata geçen bir site olduğu için, operasyonun zorluğu sebebiyle farklı alternatif baskı opsiyonları imkanlar dahilinde sunulamamaktadır. Bu konuda anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

-Orijinal eserler, eser sahiplerinde bulunmaktadır. Bu eserler satın alım aşamasından sonra eser sahibinden temin edilip tarafınıza kargo ile gönderilmektedir.

Online Sanat Galerimizbelli tarih aralıklarında sergilenmektedir. Farklı sanatçılardan dönem dönem gelen yeni eserler farklı süre aralıklarında sergilenmek üzere bu bölüme eklenmektedir. Buradaki eserlerin orijinal hallerinin doğru yansıtılabilmesi için sitemizde belirtilen standart boyutlardan farklı ve fineart baskı yöntemi ile alıcıya iletilmektedir.

Bu eserleri, ana sayfada yer alan “Online Sanat Galerimiz” kısmında da sanatseverlere sergi deneyimi hissi vermek için ayrıca gösterilmektedir. Online sanat galerisini en iyi görüntüleme imkanını Chrome, Edge ve Safari altyapıları sağlamaktadır. Mobilden girildiğinde ise “Exhibbit” aplikasyonunun indirilmiş olması gerekmektedir.

“Bebek Nil Koleksiyonu” kısmında yeralan eserler 4 ayrı temada sergilenmektedir. Bu temalar, Nil’İn en sevdiği 4 başlığı temsil etmektedir. Bu alandaki eserler sadece online satışa sunulmaktadır. Satın alım aşamasından sonra eserin yüksek çözünürlük versiyonu paylaştığınız e-mail adresine gönderilmektedir.

Bunların yanısıra dileyen herkes Nil için arzu ettiği sanat eserini bağışlayabilmektedir. Sitede yer alan “İletişim” bölümünden göndereceğiniz mail ile bize eserlerinizi ulaşabilirsiniz. Bu eserler de “Bebek Nil Koleksiyonu” kısmında sergilenip, online olarak satışa sunulmaktadır.

 “Bebek Nil Kartpostalları internet sitesinin tasarımcısı Cem Erman tarafından doğmuştur. 1 adet Nil’in kendi eliyle çizdiği resim, yine Cem Erman tasarım haline getirilerek satışa sunulmaktadır. Bebek Nil kartpostalları da online olarak satılmaktadır. Satın alım aşamasından sonra eserin yüksek çözünürlük versiyonu paylaştığınız e-mail adresine gönderilmektedir.

Online satın aldığınız eserleri #Savingnil etiketiyle sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak, Nil’in tedavisi ve kampanyası hakkında farkındalık yaratılmasına destek verebilirsiniz.

Gösterdiğiniz ilgi için Nil’in ailesi olarak hepinize gönülden teşekkür ederiz.

Sevgiyle, sağlıkla...