Tanı ve Spinal Musküler Atrofi’nin Yönetimi: Kısım 2 Akciğer ve Akut Bakım; İlaçlar, Destekler ve Aşılar; Diğer Organ Sistemleri; ve Etik Konular

Tanı ve Spinal Musküler Atrofi’nin Yönetimi: Kısım 2 Akciğer ve Akut Bakım; İlaçlar, Destekler ve Aşılar; Diğer Organ Sistemleri; ve Etik Konular

Bundan önce ilk kısmını yayınladığımız iki kısımlı Kılavuz niteliğindeki dokumanın ikinci kısmında; solunum, akut bakım, ilaçlar, diğer organ sistemleri tutulumları ve etik konular ele alınıyor. 

Tüm SMA topluluğu tarafından dikkatlice incelenmesi gerektiğine inandığımız bu dokümanın Türkçesini sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 

Çeviriye ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Makalenin orjinali için lütfen tıklayınız. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sorumluluğun Reddi

www.savingnil.com internet sitesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı hakkında farkındalık yaratmak, SMA alanında önemli bilgilerin ve güncel gelişmelerin bir arada bulunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Sitenin içeriği sadece bilgi paylaşımı misyonuyla oluşturulmaktadır. İçerik, SMA hakkındaki uluslararası makaleler, yayınlanan güncel haberler ve gelişmeleri kapsamaktadır.

Savingnil.com medikal tavsiyede bulunmaz, tanı koymaz, tedavi önerisinde bulunmaz. Yayınlanan içerikler; medikal tavsiye, yönlendirme, tanı, tedavi önerisi vb. konularda bir alternatif/ profesyonel danışmanlık vermez. Medikal anlamda ihtiyaç duyulan her bilgi için konunun uzmanı doktorlarla görüşülmesi gerekmektedir. İnternet sitesindeki içerikler, SMA alanında bilgilendirme ve güncel gelişmelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla yayınlanmaktadır. Medikal anlamda herhangi bir yönlendirme, danışmanlık sorumluluğu üstlenmemektedir. 

 


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published