Tanı ve Spinal Musküler Atrofi’nin Yönetimi: Kısım 1 Tanı, Rehabilitasyon, Ortopedi ve Beslenmeye Dair Öneriler

Tanı ve Spinal Musküler Atrofi’nin Yönetimi: Kısım 1 Tanı, Rehabilitasyon, Ortopedi ve Beslenmeye Dair Öneriler

SMA hastalığının yönetiminde farklı uzmanlıkların koordinasyonunda çok disiplinli bir yaklaşımın gerekliliğine dikkat çeken çalışma, tanı, rehabilitasyon, ortopedik bakım ve beslenme alanlarında takip edilmesi gereken standartları, hastalığın tipleri özelinde ele alıyor. 

Alanlarında önde gelen doktorların bir araya gelerek hazırladığı kılavuz niteliğindeki bu dokümanı, tüm SMA topluluğunun incelemesi gerektiğine inanarak, ilk makale çevirimiz olarak yayınlıyoruz. 

Çeviriye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Makalenin orjinali için lütfen tıklayınız. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sorumluluğun Reddi

 www.savingnil.com internet sitesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı hakkında farkındalık yaratmak, SMA alanında önemli bilgilerin ve güncel gelişmelerin bir arada bulunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Sitenin içeriği sadece bilgi paylaşımı misyonuyla oluşturulmaktadır. İçerik, SMA hakkındaki uluslararası makaleler, yayınlanan güncel haberler ve gelişmeleri kapsamaktadır.

Savingnil.com medikal tavsiyede bulunmaz, tanı koymaz, tedavi önerisinde bulunmaz. Yayınlanan içerikler; medikal tavsiye, yönlendirme, tanı, tedavi önerisi vb. konularda bir alternatif/ profesyonel danışmanlık vermez. Medikal anlamda ihtiyaç duyulan her bilgi için konunun uzmanı doktorlarla görüşülmesi gerekmektedir. İnternet sitesindeki içerikler, SMA alanında bilgilendirme ve güncel gelişmelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla yayınlanmaktadır. Medikal anlamda herhangi bir yönlendirme, danışmanlık sorumluluğu üstlenmemektedir. 


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published