Almanya’da Spinal Musküler Atrofi için Yenidoğan Taraması:  2 Yıllık Klinik Sonuçlar

Almanya’da Spinal Musküler Atrofi için Yenidoğan Taraması: 2 Yıllık Klinik Sonuçlar

Erken tanı ve erken tedavinin hastalığın gelişimi üzerindeki etkilerini değerlendiren bu çalışmanın, yenidoğan taraması ile elde edilebilecek başarılı sonuçların ortaya konması açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. 2 SMN2 kopyası olan çocuklarda bile çok kısa sürede tedavilere başlanması durumunda çocukların hastalığın herhangi bir semptomunu göstermeden yaşamlarına devam etme ihtimalleri çok yüksek. Bu bakış açısıyla ülkemizde de en kısa sürede yenidoğan ve evlilik öncesi taramalarının başlatılması konusundaki isteğimizi tekrardan dile getiriyoruz.

Çeviriye ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Makalenin orjinali için lütfen tıklayınız. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sorumluluğun Reddi

www.savingnil.com internet sitesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı hakkında farkındalık yaratmak, SMA alanında önemli bilgilerin ve güncel gelişmelerin bir arada bulunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Sitenin içeriği sadece bilgi paylaşımı misyonuyla oluşturulmaktadır. İçerik, SMA hakkındaki uluslararası makaleler, yayınlanan güncel haberler ve gelişmeleri kapsamaktadır.

Savingnil.com medikal tavsiyede bulunmaz, tanı koymaz, tedavi önerisinde bulunmaz. Yayınlanan içerikler; medikal tavsiye, yönlendirme, tanı, tedavi önerisi vb. konularda bir alternatif/ profesyonel danışmanlık vermez. Medikal anlamda ihtiyaç duyulan her bilgi için konunun uzmanı doktorlarla görüşülmesi gerekmektedir. İnternet sitesindeki içerikler, SMA alanında bilgilendirme ve güncel gelişmelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla yayınlanmaktadır. Medikal anlamda herhangi bir yönlendirme, danışmanlık sorumluluğu üstlenmemektedir. 

 

 


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published