SMA Yolculukları

Eden'ın Yolculuğu

SMA Yolculukları yeni röportajı yayında.

Uzun zamandır Instagram hesabını takip ettiğim SMA Tip 3 hastası Eden ile keyifli bir söyleşi yaptık.

@Livingwithsma3 hesabıyla, SMA ile ilgili farkındalık yaratan, önemli mesajlar veren, kendi deneyimlerini anlatan Eden hayat dolu biri.

Yetişkin bir birey olarak SMA yolculuğunu anlatan Eden’in hayatı bize ilham oldu. Bu sevgi, azim ve umut dolu röportajı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Onaylı Tedaviler

Devam Eden Klinik Çalışmalar

Scholar Rock, Topaz 2 Klinik Çalışmasının Ara Dönem Sonuçlarını Açıkladı

Scholar Rock, Tip 2 ve Tip 3 Spinal Musküler Atrofi Hastalarında Yürütmekte Olduğu SRK-015'in TOPAZ Faz 2 Klinik Çalışmalarının Ara Dönem Verilerini Duyurdu. Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

Novartis Zolgensma İçin Yeni Bir Klinik Deney Düzenleyecek

Novartis FDA'in talebi üzerine Zolgensma'nın Intratekal Uygulaması için yeni bir klinik deney düzenleyecek. Bundan önce STRONG adlı klinik çalışmada Tip 2 Hastası çocuklara 3 farklı dozda intratekal uygulama ile Zolgensma verilmişti. Haberin detayı için lütfen tıklayınız.

We will achieve this together!

This website has been created to bring hope to Nil’s world. Most importantly it has been created with synergies that bring together the invaluable pieces of art related to boosting Nil spiritually, raising her energy and inspiring her. You can tour this site filled with art gifted to Nil. Additionally, you can support her with something as tiny as a digital postcard. Thank you in advance to those special hearts out there who want to be with Nil, hold her hand and walk with her through this journey.

E-bülten üyeliği ile yeni gelişmelerden haberdar olun!

güncel haberler, yayınlar & makaleler ve

SavingNil özelinde duyurduğumuz tüm konular e-posta adresinize gelsin

Sorumluluğun Reddi

 www.savingnil.com internet sitesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı hakkında farkındalık yaratmak, SMA alanında önemli bilgilerin ve güncel gelişmelerin bir arada bulunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Sitenin içeriği sadece bilgi paylaşımı misyonuyla oluşturulmaktadır. İçerik, SMA hakkındaki uluslararası makaleler, yayınlanan güncel haberler ve gelişmeleri kapsamaktadır.

Savingnil.com medikal tavsiyede bulunmaz, tanı koymaz, tedavi önerisinde bulunmaz. Yayınlanan içerikler; medikal tavsiye, yönlendirme, tanı, tedavi önerisi vb. konularda bir alternatif/ profesyonel danışmanlık vermez. Medikal anlamda ihtiyaç duyulan her bilgi için konunun uzmanı doktorlarla görüşülmesi gerekmektedir. İnternet sitesindeki içerikler, SMA alanında bilgilendirme ve güncel gelişmelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla yayınlanmaktadır. Medikal anlamda herhangi bir yönlendirme, danışmanlık sorumluluğu üstlenmemektedir.