Tip 1 Spinal Musküler Atrofi'de Risdiplam

Tip 1 Spinal Musküler Atrofi'de Risdiplam

SMA için onaylı 3. tedavi olan Risdiplam'ın "Firefish" adlı klinik deneyinin ilk aşamasına dair yayınlanan makalenin Türkçe çevirisini paylaşıyoruz. Oral yolla alınabilen ilk ilaç olması sebebiyle dikkatle takip etmekte olduğumuz tedavi ile ilgili yayınlar geldikçe sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

Çeviriye ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Makalenin orjinali için lütfen tıklayınız. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sorumluluğun Reddi

www.savingnil.com internet sitesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı hakkında farkındalık yaratmak, SMA alanında önemli bilgilerin ve güncel gelişmelerin bir arada bulunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Sitenin içeriği sadece bilgi paylaşımı misyonuyla oluşturulmaktadır. İçerik, SMA hakkındaki uluslararası makaleler, yayınlanan güncel haberler ve gelişmeleri kapsamaktadır.

Savingnil.com medikal tavsiyede bulunmaz, tanı koymaz, tedavi önerisinde bulunmaz. Yayınlanan içerikler; medikal tavsiye, yönlendirme, tanı, tedavi önerisi vb. konularda bir alternatif/ profesyonel danışmanlık vermez. Medikal anlamda ihtiyaç duyulan her bilgi için konunun uzmanı doktorlarla görüşülmesi gerekmektedir. İnternet sitesindeki içerikler, SMA alanında bilgilendirme ve güncel gelişmelerin takibini kolaylaştırmak amacıyla yayınlanmaktadır. Medikal anlamda herhangi bir yönlendirme, danışmanlık sorumluluğu üstlenmemektedir. 

 


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın